پنکه مخزن دار

پنکه مه پاش دیواری فنگدا

مشخصات و خصوصیات پنکه مه پاش مخزن دار

پنکه مه پاش یا همان پنکه مه پاش مخزن دار به پنکه‌هایی گفته می‌شود که از مکانیزم خاصی برای تولید و انتشار قطرات آب در فضای اطراف خود استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها یکی از مقرون به صرفه‌ترین سیستم‌های خنک کننده. و مخصوص تابستان و فضای باز مانند آلاچیق و بالکن هستند. پنکه مه پاش دیواری به طور خاص برای کسب‌وکارهایی .مانند کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و کارگاه‌های روباز بسیار کارآمد و مناسب هستند. در این مطلب با جزئیات بیشتری از این نوع پنکه‌ها آشنا می‌شویم و خصوصیات آن‌ها را بیان می‌کنیم.

روند کار پنکه مه پاش مخزن دار

پنکه آبی یا مه پاش نوعی مخزن آب دارند که به لوله آب متصل است. یا اینکه به صورت دستی پر می‌شود. این پنکه‌ها معمولا با فشار پایین فعالیت می‌کنند و از این رو به پمپ احتیاجی ندارند. پنکه مه پاش در فشار پایینی آب را به خارج از فن هدایت می‌کند و در این صورت آب به صورت هزاران قطره ریز در فضا منتشر می‌شود. هر چه psi (فشار در واحد پوند در ثانیه) بیشتر باشد، ذرات بیشتر در فضا پخش می‌شوند.

از ویژگی‌های پنکه مه ساز خوب می‌توان به اندازه قطرات ریز آبی. که در محیط پخش می‌کند، اشاره کرد. در واقع، قدرت این پنکه به این است که بدون خیس کردن محیط، حسی مشابه با مه خنک صبحگاهی را در اطراف ایجاد کنند. پنکه‌های آبی با این توانایی درجه حرارت را به طور چشمگیری پایین می‌آورند. و محیط را خنک می‌کنند. اگر می‌خواهید شرایطی که پنکه مه ساز ایجاد می‌کند.را درک کنید، باید گفت که گویی در صبحی با هوای مه آلود، خنکی دلنشینی را روی پوستتان حس می‌کنید.

به بیان دیگر، رطوبت حاصل از پنکه مه پاش مخزن دار بسیار ریز بوده . به سرعت در هوا تبخیر می‌شود و تنها افرادی که در فاصله بسیار نزدیک به دستگاه هستند، می‌توانند این رطوبت را حس کنند. علاوه بر این، پنکه‌های مه پاش با امکان اسپری آب، در اندازه‌های متفاوت، انواع ایستاده و دیواری، پنکه صنعتی و حجم‌ مخزن‌های آب متفاوت و قدرت بسیار بالا ارائه می‌شوند. همچنین با استفاده از دستگاه‌های کنترل از راه دور می‌توانید با وجود فاصله‌ای نسبتا طولانی تنظیمات دلخواهتان را روی دستگاه اعمال کنید. برخی از دستگاه‌ها نیز مجهز به سیستم دفع حشره‌های موذی هستند . به این طریق نشاط و آرامش را در فضای اطراف تضمین می‌کنند.

مخزن آب پنکه مه ساز

مخزن این فن‌ها در بخش پایینی بدنه آن‌ها تعبیه می‌شود. این مخزن‌ها را به آسانی می‌توان جدا کرده . به صورت دستی پر از آب کرد. انتخاب نوع مخزن به نوع کاربرد و فضای موردنظرتان بستگی دارد. همان طور که پیش‌تر اشاره شد، برخی پنکه‌های آبی مخزن‌های متصل به خود دارند . باید به صورت دستی پر شوند. در عین حال، این نوع پنکه‌ها مزیت قابلیت حمل به صورت مستقل را دارا هستند. همچنین می‌توانید در مخزن پنکه‌های مه پاش مواد معطر و خوشبو بریزید و از دستگاه به عنوان دستگاه تهویه معطر برای خوشبو کردن. محیط اطراف نیز استفاده کنید. نوع دیگر پنکه‌ها آب را به طور مستقیم از طریق لوله‌های آبی دریافت می‌کنند.

پنکه‌های آبی بدون مخزن برای مواردی که نیاز به استفاده طولانی مدت دارید، انتخاب مناسبی هستند. در این مدل یک بار تنظیمات لازم را انجام می‌دهید و دیگر نیازی به کنترل و تنظیم مجدد پنکه ندارید.

مزایای استفاده از پنکه آبی

برای خنک ‌سازی فضای باز انتخاب‌های زیادی وجود دارند. با این حال، اکثر این دستگاه‌ها گران، پرمصرف و کم‌ بازده هستند. این در حالی است که پنکه مه پاش مشکلات مذکور را ندارد و برای خنک کردن فضا گزینه مناسبی است. مزایای استفاده از پنکه مه پاش مخزن دار عبارت‌اند از:

  • امکان استفاده در فضاهای مختلف: پنکه مه پاش برای خنک کردن فضاهای باز مانند زمین‌های بازی، سالن‌ها، باشگاه‌های ورزشی، ایستگاه‌های اتوبوس، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها بسیار مناسب است.
  • تمیز کردن هوا: یکی از مهم‌ترین مزیت پنکه‌های آب پاش استفاده از آن‌ها در محیط انبار، مزارع و معادن برای از بین بردن بو و مطبوع کردن هوا است.
  • افزایش رطوبت: پنکه مه پاش مخزن دار امکان تولید رطوبت کافی برای فضاهای نیازمند رطوبت مانند کارخانه‌های نخ ‌ریسی، انبار پنبه، گلخانه‌ها و کارخانه‌های تولید آرد را فراهم می‌کند.
  • امکان تنظیم سرعت و جهت: در پنکه مه پاش دیواری می‌توان سرعت و جهت انتشار رطوبت را تنطیم کرد. علاوه بر این سرعت پنکه مه پاش در سه اندازه تند، متوسط و کند قابل تغییر است.
  • دفع حشرات: در مکان‌هایی که پنکه مه پاش مخزن دار در حال کار کردن است، استفاده از قابلیت انتشار مواد ضد حشرات در هوای اطراف کمک می‌کند تا حشرات موذی از محیط مذکور دور شوند. نحوه کار این نوع پنکه‌ها به صورتی است که بدون ایجاد مزاحمت برای افراد، حشرات را دفع می‌کند.
  • حذف گرد و غبار محیط با تکنولوژی آلتراسونیک: پنکه مه پاش مخزن دار و رطوبت زا هوای محیط را از هر گونه گرد و خاک پاک سازی می‌کنند و در محل‌هایی مانند بازیافت زباله، انبارها، مزارع، معادن برای کنترل آلودگی و از بین بردن بو انتخاب مناسبی به شمار می‌آیند.
  • نصب و کارکرد آسان: همان طور که اشاره شد، این دستگاه‌ها برای نصب و راه اندازی به ملزومات متداول کولر مانند کانال کشی و ساپورت‌های محل نصب نیازی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *